Zül Celal’i Vel İkram’a Yakarış

Ne Yapmalıyız ve Nasıl Yapmalıyız?
28 Ağustos 2019
Hatice Dilek Cengiz ‘Değişim’ 56.Program; El-Veliyy
29 Ağustos 2019

Zül Celal’i Vel İkram’a Yakarış

Ya Rahman!
Senin rızanı kazandıracak sebepleri ve yolları halk et bize ki , biz de Zülkarneyn, Süleyman ve Nuh atalarımız gibi yeryüzünün her adım attığımız köşesinde , seni tekbir edebildikçe tekbir edecek bir ihtişamı kuşanabilelim.

Ya Rahim!
Tekrar tekrar sunduğun gerçekleri görüp anlayıp hakkıyla yaşayıp ebrarlarla anılabilelim.

Ya Hâlık!
Yarattıklarından en şereflisi kıldığını buyurduğun insanoğlu için de, bizleri en şerefliler listesine ilhak eyle ki,
senin şanına yaraşır bir kullukta bulunmuş olabilelim.

Ya Rezzak!
Bize verdiğin rızkı tüm ihtiyaçlarımıza yeter kıl , hatta ihtiyaç sahiplerine de bizim ellerimizle ihtiyaçlarını ulaştıracak bir güzel hali kuşanmaya muktedir eyle ki , sana izzetle kavuşabilelim.

Ya Afüv!
Bizdeki kusurları bize dünyada fark ettir ki, huzuruna huzurluca gelip, kelamından hoşlandıkların arasında haşrolabilelim!

Ya Muhyi!
Bize yepyeni, capcanlı, tertemiz eylemler ve niyetlerle, an be an azamet, adalet , zarafet ve letafetle süslenmiş amelleri gerçekleştirmek üzere, Salih kişilerle yollarımızı, yönlerimizi, ellerimizi ve muvaffakiyetlerimizi birleştir ki, dünya da ve ahirette afiyette olabilelim.

Ya Halim!
Öyle bir sekinet ve sûkunetle yol alsın ki gemimiz, geçtiği hiç bir yerde ne bir bebeği, ne bir yaşlıyı, ne bir hastayı, ne bir mustazaf , ne de bir mazlumu incitmemeyi başarabilelim.

Ya Basir!
Öyle bir kudret ve kemale erdir ki imanımızı , senin gizlediğindeki ve açığa vurduğundaki sırlara muttali olsakta, olamasakta , gerekli tedbiri alıp, gönülden teslim olup hoşnutluğunu kazanabilelim!

Ya Mucip!
Sana neyi nasıl sunarsak sünnettullahına uygun olacaksa, bize ibadetlerimizde bir ihtilal bahşet ki, katında sözü makbul, özü temiz, iman kalplerine kazınmış, has kullarının zakirleri arasında anılabilelim.

Ya Selam!
Sen bize esenliğini hissettirene dek, en çetin sınavlarındaki, zorluğun yanındaki kolaylıkları görecek göz, kulak ve kalple müşerref olmuş fazilet sahiplerinden olabilelim.

Ezanlar hürmetine,
Yarattıkların sayısınca amin
Ya Rab!

Hatice Dilek Cengiz

Bir Cevap Yazın