En’am Suresi 119
19 Eylül 2018
Hataların Bağışlanmasına Vesile Nedir?
21 Eylül 2018

BİRİ SİZİ YÖNETİYOR

Konuşmaya başladığınız andan itibaren, ta ki son sözünüzü söyleyene dek biri sizi yönetiyor. Ya bir şeyleri kabul ediyor ya rest çekiyor ya da es geçiyorsunuz. Keşke kabul ettiğiniz vicdanın sesi yani Rahmânî uyarılar yani hak yani güzele dair ne varsa olsa ve rest çektiğiniz şeytan olsa daima. Çünkü o, kaçınılmaz olan akıbeti için hayat arkadaşı arıyor.

Şeytan, Allah’ın yaratan olduğunu bilmesine, kıyamet saatinin geleceğine inanmasına, İslâm’ın dosdoğru yol olduğunu itiraf etmesine rağmen “Beni sen azdırdın. Ben üstünüm!” diyerek baş kaldırıyor ve Allah’a isyan ediyordu. Fakat azdırıp yoldan çıkardıkları ile sonunun ateş olacağını da biliyordu. Ve “Ben sadece davet ettim, siz de bana uydunuz” diyerek mahşerde yan çizeceğini Kur’ân şimdiden haber veriyordu.

“Senin salih kulların müstesna, hepsini yoldan çıkaracağım, çoğunu şükredici bulmayacaksın” diyerek bile, aslında salih kula ilişemeyeceğini itiraf ediyor ve “acizliğini” ele veriyordu. Ne olur es geçtiğimiz, şeytan ve nefsimizin bize verdiği vesveseler olsa. Ve ne olur frekansımız hep Rahmân’a açık kalsa. Hep nur dolsa yüreğimize bu kanaldan. Hep hak söylese dilimiz, hakka yürüse bedenimiz!

Öyleyse iç seslerinizi dinleyip sesin en güzeline uymanızı, hep ama hep yürek savaşını kazanmanızı, Allah’a olan bu samimi, sıcacık, sevgi dolu yönelişinizle, içinizde bulduğunuz bu “Doğruluk Rehberini” hiç kaybetmemenizi diliyorum. Çünkü O, bilin ki her yerde, her an sizinle!

Hatice Dilek Cengiz

Yaşam Koçu-Gıda Müh.-Yazar

“Sarp Yokuş “adlı kitabından alıntıdır.

Bir Cevap Yazın